Home / Dünya / 31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu

31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu


31 Milyar Dolarlık Para Kül Oldu
Çin’in Jiangsu eyaletinde kurulan bir enerji geriye dönüşüm tesisinde 2 bin ton tedavülden kalkmış 100 yuanlık bank – not yakıldı .
Çin’in Jiangsu eyaletinde kurulan bir enerji geriye dönüşüm tesisinde 2 bin ton tedavülden kalkmış 100 yuanlık banknot yakıldı .

ENERJİ SANTRALİNDE YAKILDI

Çin basınında yer alan haberlerde , Yanceng şehrinde mart ayı içinde faaliyete giren enerji geriye dönüşüm santralinde altı ayda yakılan banknotların toplam meblağının 200 milyar yuanı ( tahmini 31 . 2 milyar USD ) bulduğu söylendi .

YAKILAN PARALAR ENERJİYE DÖNÜŞECEK

Pekin merkezli haber portalı Ce . cn , tedavülden kalkan 100 yuanlık banknotların kağıt kalitesine ilişkin hayli dik sıcaklık değerine sahip olduğunu , bu yüzden bir ton ağırlığındaki banknotun yakılmasıyla bir aileye 25 sene civarı yetebilecek bin kilovatlık enerji elde edilebildiğini kaydetti .

KÜLLERİ İNŞAAT MALZEMESİ OLACAK

Yetkililer bununla birlikte , yanmış banknot balyalarının yapı malzemesi olarak kullanılabileceğini ifade etti . Profesyoneller , Çin Merkez Bankası’nın indirilmeye geçtiğimiz hafta sürdüğü yepyeni ve dik güvenlikli 100 yuanlık banknotlar yardımıyla , trilyonlarca yuanlık paranın kademeli olarak tedavülden kalkacağına işaret etmekte .

About admin

Check Also

Pakistan’da patlama: 11 ölü, 79 yaralı

Pakistan'ın Pencap eyaletindeki Multan şehrinde bir otobüs terminalinde gerçekleşen patlamada 11 kişi hayatını kaybetti, 79 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir