Home / Spor / FIFA’dan Rusya’ya Soruşturma

FIFA’dan Rusya’ya Soruşturma

FIFA'dan Rusya'ya Soruşturma
Rusya ile Ülkemiz aralarında düşen uçağın sonrasında gerilen ikili ilişkilerin futbola yansımaları üst kısmına FIFA da topa girdi .

TÜRK FUTBOLCU TRANSFERİNE VETO

Rusya Spor Bakanı ve Rusya Futbol Federasyonu Başkanı Vitaliy Mutko Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yepyeni seneden ardından Ülkemiz’den futbolcu transferine müsaade verilmeyeceğini söylemişti . Rubin Kazan forması giyen Gökdeniz Karadeniz’in durumunda tek değişiklik olmayacağını bildiren Mutko , yepyeni yılın başından itibaren ise yepyeni oyuncuların gelmesinin olası olmayacağını duyurmuştu .

FIFA DEVREYE GİRDİ

FIFA konu hakkında devreye girdi ve Rusya’nın tavrını incelemeye aldı . Getirilmesi düşünülen engelleme ve yasaklar amaçlı FIFA’nın , takipçi olacağı belirtildi . Bu durumun legal mevzuata uyumlu olup meydana gelmediği ile ilgili şüpheler yer aldığı , FIFA talimatlarına aykırı olup olmadığının inceleneceği belirtildi . FIFA’nın , Rusya’nın aldığı kararı yönetmeliklere aykırı bulması şeklinde , Rusların aldığı kararı bozabileceği ve Ülkemiz’den oyuncu transferi önündeki engeli kaldırabileceği bildiriliyor .

About admin

Check Also

Başak’tan Bir İlk

Milli tenisçi Başak Eraydın, 50 bin dolar ödüllü bir ITF turnuvasında teklerde ilk defa çeyrek ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir