iletisim_formu

İmplant Hangi Durumlarda Önerilir?

İmplant Hangi Durumlarda Önerilir?

Oldukça dayanıklı, rahat ve güvenli bir işlem olduğu için diş hekimlerince sıklıkla tercih edilen implantlar, doğal diş görüntüsünün yanı sıra mükemmel uyum göstermesi ile de başarılı bir tedavidir. Bu sayede eski yöntemlerde olduğu gibi eksik dişler onarılırken sağlam dişler zarar görmemiş olur. Diş kayıpları hem estetik görüntüyü bozduğu gibi hem de fizyolojik yapıya da zarar […]

27 Ağustos 2016 Cumartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Oldukça dayanıklı, rahat ve güvenli bir işlem olduğu için diş hekimlerince sıklıkla tercih edilen implantlar, doğal diş görüntüsünün yanı sıra mükemmel uyum göstermesi ile de başarılı bir tedavidir. Bu sayede eski yöntemlerde olduğu gibi eksik dişler onarılırken sağlam dişler zarar görmemiş olur. Diş kayıpları hem estetik görüntüyü bozduğu gibi hem de fizyolojik yapıya da zarar verir. Uzun ömürlü olan implantlar doğal dişin yerine geçer ve diş kayıplarında kalıcı ve sağlıklı çözümler sunar.

İmplant hangi durumlarda önerilir?

1. Ağızda aşırı derecede kemik erimesi olup hem üst hem de alt çenede diş kalmadığı durumlarda implantlar protezin yerleşeceği alanda tutuculuğu artırır ve böylece köprü yapımına olanak sağlar.

2. Eğer ağızda arka bölgede diş yoksa, azı dişi kaybı yaşanmışsa, hareketli protez yerine dişler arasında yapılacak implantlar ile köprü yapılabilir.

3. Eğer sadece bir diş kaybı varsa, komşu dişlere zarar vermeden ve onları aşındırmadan kayıp diş yerine implant uygulanabilir.

4. Ağızdaki uzun boşluklara yapılan köprü sağlam olmaz ve bazı sorunlara sebep olur. Bunun yerine boşluklara konulacak birkaç tane implant köprünün dayanıklılığını artırdığı gibi proteze de destek olmaktadır.

Ağzında hiç diş kalmamış olan insanlar damak protezleri diğer bir adı ile total protezleri kullanmalıdır. Damak protezi üst ve alt çeneden aldığı destek ve kuvvet yardımı ile kullanılır. Burada protezi ağızda tutan vakum ve kişinin ağzı içinde biriken tükürükleridir. Bu protezler hareketli olduğu için istenildiği zaman çıkarılıp takılabilmektedir.

Hekim tarafından size önerilen hareketli protezleri mutlaka eczaneden alacağınız hareketli protez dezenfektanları ile temizlemeniz gerekir. Uyumaya gittiğinizde bu dezenfektanlar içinde bekletilen hareketli protezlerin temizliği de yapılmış olur. Sabah olduğunda protezler iyice durulanır ağız fırçalandıktan sonra ağza takılır. Bu protezlerin kullanılması için çene kemiğinin istenilen yoğunlukta olması gerekir. Böylece tükürükle vakum yapılarak bu protezler uygulanabilir. Tükürüğün fazla olması hastanın rahat etmesi açısından da önemlidir.

İmplant hangi durumlarda önerilir

İmplant uygulamasının uygun olmadığı durumlar nelerdir ?

Alkol bağımlısı olan; diyabet, tansiyon, anemi, kemik yapısı ile ilgili hastalıkları bulunan; ilaç bağımlılığına sahip olan veya uyuşturucu müptelası kişilere bu yöntem önerilmez. Eğer implant gerekiyorsa, bu hastalar için tıp doktorları ile diş hekimleri birlikte hareket etmeli detaylı bir muayene sonucunda karar verilmelidir.

Detaylı bilgi: http://www.dishastanesi.co/implant/

19-İmplant Hangi Durumlarda Önerilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
avakado fidanı
Celebrities