Home / Haberler / IŞİD, Viyana’dan Kaçıp Gelen Kızları Çekiçle Öldürdü!

IŞİD, Viyana’dan Kaçıp Gelen Kızları Çekiçle Öldürdü!

IŞİD, Viyana'dan Kaçıp Gelen Kızları Çekiçle Öldürdü!
IŞİD pkk örgütüne teşrif etmek amacıyla geçen sene , Nisan ayı içinde Avusturya’nın başkenti Viyana’daki evlerinden kaçıp , Suriye’ye giden Bosna asıllı Avusturya insanları Samra Kesinovic ( 17 ) ve Sabina Selimovic’in ( 16 ) öldüğü iddia edildi .

DÜNYA BASINI ONLARI KONUŞMUŞTU

Terör örgütüne katılmaları hayat basınında kapsamlı yankı bulan iki kızdan Sabina’nın Aralık ayı içinde Suriye saflarında savaşırken , Samra’nın ise IŞİD’in kalesi olarak kabul edilen Rakka kentinden kaçmayı denerken yakalanıp çekiçle dövülerek öldürdüğü iddia edildi .
Samra’nın öldüğünü açıklayan haber sitesi ‘The Local Avusturya’ , konu hakkında haberini Rakka’da çocuk kızlarla beraber yaşamış ve daha daha sonra IŞİD’den kaçmış Tunuslu bir bayanın ifadesine dayandırdı . Haberde Tunuslu bayanın kimliği ise açıklanmadı .

ÖNCE ANKARA , DAHA SONRA DA ADANA’DA GÖRÜNTÜLENMİŞLERDİ

Samra ve Sabina’nın Avusturya’daki evlerinden kaçtıktan daha sonra döneminden önce Ankara’ya daha sonra da Adana’ya gittiği belirlemiş , fakat güvenlik güçleri buradan daha sonra iki kızın müsaadesi kaybetmişti . Çocuk kızlar daha daha sonra sosyal medyada Rakka’da Kalaşnikoflar’la poz verirken çekilmiş resimlerini yayınlamıştı .

IŞİD’İN POSTER KIZLARI

IŞİD’in reklam için ‘poster kızı’ olarak kullandığı çocuk kızların , Suriye’de neler içinde bulunduğu ve ne sebeple kaçmaya çalıştığı ise tam anlamıyla bilinmiyor . geçen sene Fransız Paris Match dergisine konuşan Sabina , Suriye’de dinini özgürce yaşayabildiği amacıyla keyifli olduğunu ifade etmişti .

Genç kızlar IŞİD aracılığıyla Avrupalı gençleri çekmek amacıyla propaganda amacıyla sık kullanılmış , bu nedenle de ‘poster kızları’ ünvanını almıştı .

About admin

Check Also

Putin: Birileri Teröristler Üzerinden Milyarlar Kazanıyor

Rusya Hükümet Başkanı Vladimir Putin , birilerin teröristler üzerinden milyarlar kazandığını ifade etti . Terörle ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir