Home / Spor / Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde hakem isyanı!

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde hakem isyanı!

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde hakem isyanı!
Kadınlar Basketbol Harika Ligi’nde ( KBSL ) hakem başkaldırısı bitmek bilmiyor . Galatasaray’ın geçtiğimiz gün resmi siteden , ” Ülkemiz Basketbol Federasyonu’na Açık Dikkat ” başlığıyla yayımladığı bildirinin sonrasında , ligde yer alan 14 takımın 12’si federasyona partner bir başvuruda bulunarak hakemler konusundaki şikayetlerini dile getirdi .
Fenerbahçe ve İstanbul Üniversitesi’nin imza atmadığı makalede , Galatasaray ve Beşiktaş’ın imzaladığı içerik , şöyle:

” AVRUPA’NIN EN KALİTELİ LİGİ HALİNE GELDİK ”
” Bayanlar Basketbol Harika Ligi takımlarının yaptığı yatırımlar ve federasyonumuzun almış olduğu dört diğer oyuncunun aynı sürede sahadaki beşte yer alması kararı sonrasında ligimiz Avrupa’nın en kalifiye ligi durumuna gelmiştir . Oynanan Ülkemiz Kupası elemeleri ve ilk üç hafta maçlarındaki çekişme ve edinilen sonuçlar ligimizdeki rekabetin nihai haftaya civarı aynı ritimde devam edeceğinin ve hiçbir müsabakanın sonucunun belli olmadığının kesin delilidir .

” HAKEMLERİN PERFORMANSI KİMSEYİ SEVINÇLI ETMİYOR ”
Türkiye Kupası elemeleri ve İlk üç hafta mücadeleleri göz önüne alındığında böylesine kuvvetli bir ligde ne yazık ki hakem yönetiminin hiçbir takımımızı sevinçli etmediği ve sıkı niyetlerine nazaran hakemlerin hata kararlarının doğruca olarak maçın akıbetini etkiledikleri görülmüştür .

Geçtiğimiz sezonlarda bir A klasman ve iki B klasman hakemi maçlarımızı yönetmekte idi . Bu sezon en başında ise yalnızca B klasman hakemlerinin maçlarımızı yönetmesi dair bir karar alınmıştı . Fakat B klasman hakemlerin tecrübelerinin öncelikle Ülkemiz Basketbol Ligi maçlarında görevlendirilmesi sonucu olarak KBSL mücadeleleri bir nevi C klasman seviyesinde hakemlerle yönetilmeye başlanmıştır .

” HER MAÇA A KLASMAN HAKEM İSTİYORUZ ”
Bu nedenle KBSL 2015 – 2016 sezonunun bundan sonraki maçlarının bir A klasman , bir tecrübeli B klasman ve bir öbür B klasman hakemi ile yönetilmesi konusunu bilgi ve görüşlerinize arz ederiz . ”

About admin

Check Also

Başak’tan Bir İlk

Milli tenisçi Başak Eraydın, 50 bin dolar ödüllü bir ITF turnuvasında teklerde ilk defa çeyrek ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir