Home / Eğitim / Karakola bombalı saldırı eğitimi de aksattı

Karakola bombalı saldırı eğitimi de aksattı

Karakola bombalı saldırı eğitimi de aksattı
Van’ın Başkale ilçesindeki Eşmepınar Jandarma Karakoluna teröristlerce bomba yoğun otomobil ve uzunca namlulu tabancayla düzenlenen saldırının sonrasında 275 öğrenim gören eğitime aynı ritimde devam etmiyor .
Olayın yaşandığı tarihten bu yana Eşmepınar Ortaöğretim Okuluna taşımalı eğitim sistemi ile iştirak eden Terazın , İkizdeğirmen , Evbakan , Uğurlu ve Ömerdağ mahallelerindeki 275 öğrenim gören , korktukları amaçlı eğitime ara verdi . 14 askerin yaralandığı saldırının sonrasında kaygı duyan veliler , çocuklarını okula göndermiyor . Okullarına aynı ritimde devam edemeyen öğrencilerden Müzeyyen Darılmaz ile Özcan Deli , okula gitmek istemediklerini belirterek , ” Orada çatışma yaşandı , bombalar patladı . Korkuyoruz . Aklımız okumakta , fakat her an bir şey olacak korkusu yaşıyoruz . Okumayı seviyoruz , aynı ritimde devam etmek talep ediyoruz . Yetkililerden destek bekliyoruz . Daha öncesinde 17 kilometre uzaklıktaki Yavuzlar Ortaöğretim Okulunda okuyorduk , orada bir daha okumak talep ediyoruz ” dediler .

Öğrenci velileri ise , çatışmanın yaşandığı gece silah ve bomba seslerinden sabaha civarı uyuyamadıklarını belirterek , ” Endişeliyiz , taşımalı eğitim sistemi ile çocuklarımızı Eşmepınar mahallesine gönderiyoruz . Orada öğrencilerimizin can güvenliği yok . Yolda bomba patlar diye korkuyoruz . Çocuklarımız da korkuyor , gitmek istemiyor ” ifadelerini kullandı .

Başkale Kaymakamı Abdulselam Öztürk de , öğrenim gören velileriyle görüşerek , öğrencileri ilçenin Yavuzlar mahallesindeki okula gönderebileceklerini ifade etti .

Başkale Milli Eğitim Müdürü Cengizhan Öztürk ise , öğrenim gören velileriyle görüştüğünü belirterek , ” Muhtarlarla toplandık , ikna edemedik . Okul planlarımızı biz yil en başında yapıyoruz . Yabancı okula öğrencileri taşısak şuanki öğrenim gören sayısı artar , yeniden de bu konu hakkında çalışmalarımız devam ediyor ” dedi .

About admin

Check Also

ÖSYM’den ‘YGS’ açıklaması

ÖSYM, 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) ilişkin önemli bir açıklamada bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir