iletisim_formu

Laminate Veneer Nedir?

Laminate Veneer Nedir?

Günümüzde estetik görüntüye önem veren ve her zaman güzel olmaya amaçlayan kişilerin bu duyarlılığı estetik diş hekimliğinin altın çağını yaşamasını sağlıyor. Yine bu uygulamalardan bir tanesi de Laminate Veneer adını verdiğimiz tedavi şekli. Bu uygulama sayesinde renk değişimlerinden şekil bozukluklarına kadar birçok diş probleminin önüne geçmek mümkün. Laminate Veneer denilen yaprak porselenler doğal görünümü ve […]

29 Ağustos 2016 Pazartesi - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Günümüzde estetik görüntüye önem veren ve her zaman güzel olmaya amaçlayan kişilerin bu duyarlılığı estetik diş hekimliğinin altın çağını yaşamasını sağlıyor. Yine bu uygulamalardan bir tanesi de Laminate Veneer adını verdiğimiz tedavi şekli. Bu uygulama sayesinde renk değişimlerinden şekil bozukluklarına kadar birçok diş probleminin önüne geçmek mümkün.

Laminate Veneer denilen yaprak porselenler doğal görünümü ve birkaç gün içinde ortaya çıkardığı harika görüntü ile kişileri muhteşem gülüşlere kavuşturmaktadır. Bu yöntem sayesinde dişlerdeki kırık ve aşınmaların yanı sıra diş boşluklarına ve dişlerdeki renkleşmeye kadar birçok problemde çözümler sunulabilir. Yaprak porselenler ile daha geniş yüzeyli dişler yapılabilir. Bu da dolgun görünümlü dudaklara sahip olmanızı sağlar. Hatta bu sayede yüz hatlarınız daha orantılı hale gelip estetik anlamda da hoş görünmenize yardımcı olur. Renk değişimlerinin de giderildiği bu yöntem sayesinde kişinin kendine olan güveni artar estetik kusurlar başarılı bir şekilde düzeltilir.

Yaprak porselenlerin diğer bir avantajı ise diğer dişlerle mükemmel uyum gösterdiğinden doğal dişler gibi kullanılabilmesidir. Oldukça dayanıklı ve dirençli bir malzeme olduğu için uzun yıllar boyunca güvenle kullanmanıza yardımcı olur. Yine bu yöntem ile hasta önceden hazırlanan modellerle son şekil hakkında bilgi sahibi olarak kötü sürprizlerle de karşılaşmaz. Bu uygulama yapıldıktan sonra dişlerde renk değişimi ve koyulaşma riski de oldukça düşüktür. Bu yöntemi renk değişimlerinin yanı sıra şekil bozuklukları için de kullanabilirsiniz.

Başlıca uygulama alanları şu şekilde özetlenebilir:

Laminate Veneer Nedir?

  • Diş beyazlatma işleminin yardımcı olamadığı ileri derecede renklenmelerde, doğuştan gelen kalıtımsal olan renk ve şekil bozukluklarında,
  • Ayrık olan dişlerin birleştirilmesi esnasında,
  • Aşınmış veya kırılmış olan dişlerde,
  • Zamanla şekli ve rengi bozulmuş, yıpranmış dolgularda,
  • Eğri ya da çapraşık olan dişlerin tedavisinde,
  • Estetik duruşu oluşturmada bu yöntemden yararlanılabilir.

Kaynak: http://www.dentumitkoy.com/

4-Laminate Veneer Nedir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
avakado fidanı
Celebrities