iletisim_formu

Memurluk tercihleri başladı

Memurluk tercihleri başladı

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarındaki 2 bin 159 kadro ve pozisyona yerleştirmeler için adayların tercih işlemleri başladı . Adaylar , 25 Kasım’a kadar ÖSYM’nin internet sitesinden tercihte bulunabilecek . Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Ile Ilgili Genel Yönetmelik kararları gereğince bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ile pozisyonlarına yerleştirilme için adaylar tercihte […]

17 Kasım 2015 Salı - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Memurluk tercihleri başladı
Bazı kamu kurum ve kuruluşlarındaki 2 bin 159 kadro ve pozisyona yerleştirmeler için adayların tercih işlemleri başladı . Adaylar , 25 Kasım’a kadar ÖSYM’nin internet sitesinden tercihte bulunabilecek .
Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Ile Ilgili Genel Yönetmelik kararları gereğince bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ile pozisyonlarına yerleştirilme için adaylar tercihte bulunacak .

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS – 2015/2 tercih kılavuzunda , ortaöğretim , ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor .

Kılavuza , ÖSYM’nin ” http://www . osym . gov . tr ” internet adresinden erişilebilecek .

– Tercihler internetten yapılacak

Adayların kılavuzdaki kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için 5 – 6 Temmuz , 27 – 28 Eylül 2014’te yapılan KPSS’lerden ( 2014 – KPSS Lisans ve 2014 – KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans ) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor .

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94 , ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak . Ancak , adaylar teknik hizmetler ve sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıflarına dahil kadrolara ( tekniker , teknisyen , hemşire , ebe , sağlık memuru , sağlık teknisyeni , sağlık teknikeri gibi kadrolara ) başvurmak istedikleri takdirde , KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyinden KPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzeylerindeki kadrolara başvuru yapabilecek .

Adaylar , kılavuzda yer alan kurallara göre , bugünden itibaren 25 Kasım’a kadar , ÖSYM’nin ” https://ais . osym . gov . tr ” internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak tercihte bulunacak . ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak , tercih süresi uzatılmayacak .

– 2 bin 159 kadro için tercih yapılacak

Devlet Personel Başkanlığının internet sitesinden , kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen Milli Eğitim Bakanlığına ait öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan toplam 2 bin 159 kadro ve pozisyon için tercih işlemi yapılacağı bildirildi .

Öte yandan , 2015/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi programı , ” http://euygulama . dpb . gov . tr/tercihrobotu/ ” internet adresinde hizmete girdi . Adaylar , ” www . turkiye . gov . tr ” internet adresi üzerinden de 2015/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi programına ulaşabilecek . 2015/2 KPSS Tercih Bilgi Sistemi , android uygulaması geliştirildi . Adaylar , uygulamayı ” https://play . google . com/store/apps/details?id=com . ali . KPSSTercih_DPB ” adresinden indirebilecek .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
avakado fidanı medyum
Celebrities
istanbul evden eve nakliyat
instagram takipçi satın al ingilizce dil kursu