Home / Dünya / Paris saldırılarını planlayan Abdelhamid Abaaoud öldürüldü

Paris saldırılarını planlayan Abdelhamid Abaaoud öldürüldü

Paris saldırılarını planlayan Abdelhamid Abaaoud öldürüldü
Paris’te geçen gün tertip eden ameliyatta can veren kişilerden birinin Paris’te 13 Kasım’da yapılmış olan saldırıları tasarıladığı anlatılan Abdelhamid Abaaoud meydana geldiği söylendi .

Savcılıktan yapılmış olan açıklamada , geçen gün Paris’in kuzeyindeki Saint dünya Denis banliyösünde tertip eden ameliyatta can veren bireyin yapılmış olan incelemeler ardından Abdelhamid Abaaoud olduğunun belirlendiği kaydedildi .

Belçika yurttaşı meydana gelen ve Ebu Ömer olarak bilinen 1987 doğum yapmış Abaaoud’un Paris’te 13 Kasım’da tertip eden altı farklı saldırıyı örgütlü ettiği kuşkusuyla arandığı bildirilmişti .

Dünkü zabıta baskınında , Abaaoud’un yanında üzerindeki bombayı infilak ettiren bir bayan pkk’lı de ölmüştü .

Fransa’nın başkenti Paris’te 13 Kasım’da tertip eden pkk saldırılarında en az 129 kişi yaşamını kaybetmiş , 352 kişi yaralanmıştı . Altı noktada art arda gerçekleşen saldırılar neticesi 7 pkk’lı can vermiş , saldırıları IŞİD pkk teşkilatı üstlenmişti .

About admin

Check Also

Pakistan’da patlama: 11 ölü, 79 yaralı

Pakistan'ın Pencap eyaletindeki Multan şehrinde bir otobüs terminalinde gerçekleşen patlamada 11 kişi hayatını kaybetti, 79 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir