iletisim_formu

Paris saldırılarını planlayan Abdelhamid Abaaoud öldürüldü

Paris saldırılarını planlayan Abdelhamid Abaaoud öldürüldü

Paris’te geçen gün tertip eden ameliyatta can veren kişilerden birinin Paris’te 13 Kasım’da yapılmış olan saldırıları tasarıladığı anlatılan Abdelhamid Abaaoud meydana geldiği söylendi . Savcılıktan yapılmış olan açıklamada , geçen gün Paris’in kuzeyindeki Saint dünya Denis banliyösünde tertip eden ameliyatta can veren bireyin yapılmış olan incelemeler ardından Abdelhamid Abaaoud olduğunun belirlendiği kaydedildi . Belçika yurttaşı […]

19 Kasım 2015 Perşembe - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Paris saldırılarını planlayan Abdelhamid Abaaoud öldürüldü
Paris’te geçen gün tertip eden ameliyatta can veren kişilerden birinin Paris’te 13 Kasım’da yapılmış olan saldırıları tasarıladığı anlatılan Abdelhamid Abaaoud meydana geldiği söylendi .

Savcılıktan yapılmış olan açıklamada , geçen gün Paris’in kuzeyindeki Saint dünya Denis banliyösünde tertip eden ameliyatta can veren bireyin yapılmış olan incelemeler ardından Abdelhamid Abaaoud olduğunun belirlendiği kaydedildi .

Belçika yurttaşı meydana gelen ve Ebu Ömer olarak bilinen 1987 doğum yapmış Abaaoud’un Paris’te 13 Kasım’da tertip eden altı farklı saldırıyı örgütlü ettiği kuşkusuyla arandığı bildirilmişti .

Dünkü zabıta baskınında , Abaaoud’un yanında üzerindeki bombayı infilak ettiren bir bayan pkk’lı de ölmüştü .

Fransa’nın başkenti Paris’te 13 Kasım’da tertip eden pkk saldırılarında en az 129 kişi yaşamını kaybetmiş , 352 kişi yaralanmıştı . Altı noktada art arda gerçekleşen saldırılar neticesi 7 pkk’lı can vermiş , saldırıları IŞİD pkk teşkilatı üstlenmişti .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül
avakado fidanı
Celebrities