Home / Haberler / Yaşlanmayı Geciktirecek Hap Yapılacak

Yaşlanmayı Geciktirecek Hap Yapılacak

Yaşlanmayı Geciktirecek Hap Yapılacak
AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de bir sonraki sene vatandaşlar üstünde denenmeye başlanacak diyabet ilacı Metformin’in insan hayatını 120 yaşa civarı uzatabileceği umut ediliyor . İlacın yaşlanmayı geciktirdiğini keşfeden Kaliforniya’daki Buck Yaşlanmaya Karşın Denetim Enstitüsü uzmanları , testlerin pozitif sonuçlanması şeklinde 70 yaşlarındaki bir bireyin biyolojik olarak 50 yaşlarındaki bir insan civarı sıhhatli olabileceğini bildirdi .

YAŞLANMA SÜRECİNİ EN ÜYE İNDİRECEK

25 yıldır yaşlanma süreci üstünde personel , araştırmayı yürüten İskoç bilim insanı Bilinçli . Gordon Lithgow , ” Şayet yaşlanma sürecini hedef alıp yaşlanmayı yavaşlatabilirseniz , bütün hastalıkları ve yaşlanma patolojisini de yavaşlatabilirsiniz ” diyor . AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’de ilaçlarla alakalı deneysel çalışmalara takdir verici Gıda ve İlaç İdaresi’nin de dayanak verdiği Metformin testinde yaşlanmayla alakalı sırların çözüleceğini vurgulayan Lithgow , ” Bundan 20 sene döneminden önce yaşlanma biyolojik bir bilinmezlikti , fakat son olarak bu sürecin ne türlü oluştuğunu anlayabileceğiz ” diye sohbet etti .

YENİ NESLİN UMUDU

Uzmanlar , bağırsak solucanı ve fareler üstünde denenen Metformin’in solucanlarda yaşlanmayı geciktirip , daha uzunca süre sıhhatli kalmalarına , farelerde ise yaşam süresini yüzde 40 oranında artmakla kalmayıp kemiklerini güçlendirdiği bildiriliyor . Bu verilerden yola çıkan profesyoneller , mesela İngiltere’de bugün doğan bir kız bebeğin aşağı yukarı bebeğin yaşam ömrünü 82 . 2 , adam bebeğin ise 78 . 8 olarak öngörürken , testlerin pozitif çıkması şeklinde yaşam süresinin tahmini yüzde 50 artacağı hesabını yapıyor .

3 BİN DENEK ÜZERİNDE TEST EDİLECEK

Önümüzdeki sene Buck Enstitüsü’nde testleri başlayacak meydana gelen ‘Metformin ile Yaşlanmayı Önleme Hedefi’ isimli klinik çalışmada 3 bin civarı denek 70 belediye 80 yaşları arasındaki kanser hastası meydana gelen ya da olma riskine sahip olanlarla , kalp rahatsızlıkları ve bunama hastaları arasından seçilecek .

About admin

Check Also

IŞİD, Viyana’dan Kaçıp Gelen Kızları Çekiçle Öldürdü!

IŞİD pkk örgütüne teşrif etmek amacıyla geçen sene , Nisan ayı içinde Avusturya’nın başkenti Viyana’daki ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir